Rada Rodziców

Szanowni Państwo,

Drodzy Rodzice,w naszym przedszkolu od lat działa Rada Rodziców. Zadaniem i celem Rady Rodziców jest jak najlepsze reprezentowanie interesów dzieci uczęszczających do naszego przedszkola, a co za tym idzie ścisła współpraca z dyrekcją i nauczycielami.

Rada Rodziców przy planowaniu budżetu na rok szkolny 2015/2016 na postawie doświadczeń z lat ubiegłych oszacowała, że dla utrzymania odpowiedniego poziomu dotychczas prowadzonych imprez i przedsięwzięć na rzecz dzieci z naszego przedszkola miesięczna składka przypadająca na jedno dziecko wynosi 30 zł. Chociaż sugerowana składka jest dobrowolna z góry dziękujemy za regularne i terminowe wpłaty (do 10 każdego miesiąca).

Pragniemy wytłumaczyć i zapewnić, że wszystkie Państwa pieniądze są przeznaczone w całości dla naszych dzieci. Bardzo prosimy, by o tym pamiętać podejmując decyzję o wpłacie określonej kwoty.

To dzięki Pastwa funduszom złożonym na ręce Rady Rodziców możliwe jest przeprowadzenie wielu przedsięwzięć uatrakcyjniających dzieciom naukę i zabawę. Pieniądze, które wpłacacie na fundusz Rady Rodziców wracają do wszystkich dzieci. Środki przeznaczane są na:

  1. cykliczne audycje muzyczne
  2. spektakle teatralne
  3. nagrody w konkursach
  4. imprezy przedszkolne (bal jesieni, bal karnawałowy, dzień pluszowego misia, piknik letni, bal wiosenny itp.)
  5. zakup pomocy przedszkolnych
  6. dekoracja przedszkola i klas
  7. zakup różnorodnego sprzętu multimedialnego
  8. transport autokarowy
  9. wycieczki
  10. zakup prezentów gwiazdkowych i urodzinowych

Jednocześnie pragniemy poinformować, że finanse pozostające w zarządzaniu Rady Rodziców są księgowane przez rodziców będących członkami prezydium Rady i zarządzane z najwyższą starannością. Każdy wydatek jest jawny i w każdej chwili może być skontrolowany przez komisję rewizyjną. Raz w roku (koniec września) przygotowywane jest sprawozdanie z wydatków, przedstawiane rodzicom. Plan wydatków zapisany jest w Preliminarzu, z którym można zapoznać się w dokumentacji Rady u dyrektora.

Aby umożliwić prawidłowe księgowanie wpłat, prosimy na druku przelewu zamieścić poniższe dane:

Właściciel rachunku
Rada Rodziców Przedszkola Miejskiego Nr 86
93 – 430 Łódź
ul. Demokratyczna 61/63

nr rachunku
25 1160 2202 0000 0002 4830 7259

Tytuł płatności:
imię i nazwisko dziecka, grupa

Zdjęcia i informacje o wszelkich wydarzeniach w naszym przedszkolu znajdziecie Państwo na stronie internetowej, jak również na naszej tablicy „Wydarzenia w przedszkolu” przy drzwiach w małym korytarzu.

Dziękujemy
Rada Rodziców
Przedszkola Miejskiego nr 86 w Łodzi

Harmonogram imprez dla dzieci w roku 2017/2018 fundowanych przez Radę Rodziców

harmonogram