Zakończenie projektu eTwinning

b8c91b22

Właśnie zakończyliśmy nasz pierwszy projekt eTwinning :) Naszym partnerem była Bułgaria, a tematem, który nas połączył były tradycje i zwyczaje Bożonarodzeniowe w obu Państwach.
Dzieci poznały tradycje polskiego i bułgarskiego Bożego Narodzenia, a także kolędy nie tylko polskie, bułgarskie, ale także angielskie. Dzieci z Polski wykonały kartki świąteczne w przedszkolu oraz w domu, z rodzicami i wysłały je do dzieci z Bułgarii i z wielką niecierpliwością czekały na prace swoich bułgarskich przyjaciół. W naszym przedszkolu było wiele działań przedświątecznych takie jak: warsztaty z rodzicami, ubieranie choinki, pieczenie świątecznych pierników i przedstawienia teatralne „Jasełka”- filmiki i zdjęcia relacjonujące te wydarzenia wysłaliśmy do Bułgarii, a nasi partnerzy przysłali nam swoje fotografie z przygotowań do świąt i świątecznych obchodów. Aby nawzajem lepiej poznać tradycje i zwyczaje świąteczne obu państw, stworzyliśmy dla naszych partnerów prezentację, gdzie opisaliśmy nasze świąteczne tradycje, a oni przysłali nam swoją. Najwspanialszym doświadczeniem była rozmowa z partnerami przez Skype, wtedy mogliśmy po raz pierwszy zobaczyć i usłyszeć się „na żywo”.
Dzieciom bardzo podobał się udział w projekcie i współpraca z innym przedszkolem, a zwłaszcza rozmowy na Skype. Bardzo dziękujemy naszym bułgarskim przyjaciołom za udział w projekcie.
Aby zobaczyć relację z naszych wspólnych działań zapraszamy na platformę twinspace, gdzie zamieszczone są zdjęcia, filmiki i wykonane przez nas prezentacje :) Wystarczy kliknąć w link ⇒ https://twinspace.etwinning.net/12915/home