Historia i pochodzenie przytulanki Huggy Wuggy: Czy ta maskotka jest bezpieczna dla naszych dzieci?

Historia i pochodzenie przytulanki Huggy Wuggy: Czy ta maskotka jest bezpieczna dla naszych dzieci?

Często zdarza się, że jakiś wzór zabawki stał się tak popularny wśród dzieci. Wówczas wielu rodziców kupuje dziecku nowe trendy zabawkowe, aby nie było gorsze od innych. Jednak, jak w przypadku każdej zabawki, musimy zadać sobie pytanie, jakie konsekwencje mogą wyniknąć z naszych działań. Przytulanka Huggy Wuggy jest szczególnie dziwną zabawką. Sprzedaje się jak ciepłe bułeczki – i nie bez powodu! Czy jednak jest to nieszkodliwa nowość? Czy też może mieć o wiele bardziej złowrogie zamiary? Przyjrzyjmy się historii i pochodzeniu zabawki Huggy Wuggy, aby sprawdzić, czy jest w niej coś, czym warto się martwić.

Jak powstała zabawka Huggy Wuggy?

Przytulanka jest wzorem, który istnieje już od dawna. Pierwsze zabawki Huggy Wuggy zostały wyprodukowane w Wielkiej Brytanii pod koniec lat 70. Wzór zmieniał się na przestrzeni lat, ale wygląd poszczególnych produktów pozostaje bardzo podobny. Ideą powstania tej zabawki było stworzenie przytulanki, którą dzieci mogłyby zabierać ze sobą, gdziekolwiek by się nie udały. Oryginalne zabawki Huggy Wuggy były miękkie, ale wystarczająco wytrzymałe, aby przetrwać rozdeptywanie przez dzieci podczas zabawy. Zostały zaprojektowane jako trwała, „przyjazna” dzieciom alternatywa dla pluszowych zabawek, które czasami były bardziej kruche niż powinny. Projekt ten od razu przypadł dzieciom do gustu. Rodzice byli zachwyceni, że mogą dać swoim dzieciom przytulankę, która spełni ich oczekiwania i mogą ją zabrać wszędzie. 

Dlaczego przytulanka Huggy Wuggy jest tak popularna?

Popularność zabawki Huggy Wuggy jest łatwa do zrozumienia. Przytulanka sama w sobie była bardzo użyteczna dla dziecka. Dzięki niej dziecko mogło zabrać ze sobą ulubioną zabawkę wszędzie, gdzie tylko się znalazło. Była szczególnie przydatna dla dzieci, które poruszały się na wózku inwalidzkim lub o kulach. Mogły one zabrać ze sobą ulubioną zabawkę w torbie, nie narażając jej na zniszczenie. Można go było wygodnie trzymać i przytulać, co zapewniało bardzo potrzebną „poprawę humoru” w stresujących chwilach.

Negatywne aspekty posiadania Huggy Wuggy

Odpowiedzialne bezpieczeństwo zabawek i regulacje prawne stają się coraz ważniejszym tematem w przemyśle zabawkarskim. Branża pluszaków nie jest tu wyjątkiem. Przytulanka Huggy Wuggy, podobnie jak większość zabawek pluszowych, ma zarówno negatywne, jak i pozytywne aspekty. Negatywnych aspektów posiadania pluszaka jest niewiele. Najważniejszy z nich dotyczy długoterminowego bezpieczeństwa zabawki. Jeśli zabawka jest używana zgodnie z przeznaczeniem, nie stanowi realnego zagrożenia dla dziecka. Istnieją jednak zagrożenia związane z tą zabawką, wykraczające poza jej przeznaczenie. Podobnie jak w przypadku każdej zabawki miękkiej, jeśli trafi ona w ręce dziecka, które nie jest przygotowane do bezpiecznego obchodzenia się z nią, konsekwencje mogą być poważne. Dziecko, które nie zostało nauczone, jak bezpiecznie korzystać z zabawki, może mieć trudności z kontrolowaniem siły, z jaką porusza się miękką zabawką pluszową. Bawiąc się nią, może spowodować obrażenia u siebie lub innych.

Podsumowanie

Przytulanka Huggy Wuggy jest bardzo popularną zabawką. Pochodzi z Wielkiej Brytanii i została zaprojektowana jako wytrzymała, miękka zabawka, która może być używana jako pomoc w wózku inwalidzkim lub jako pocieszająca przytulanka. Została zaprojektowana tak, aby była delikatna dla powierzchni, a jednocześnie wystarczająco wytrzymała, aby przetrwać nadepnięcie. W przemyśle zabawek pluszowych obowiązują surowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa zabawek. Niestety, zdarzają się też przykłady nieodpowiedzialnej produkcji zabawek. Przytulanka Huggy Wuggy nie stanowi zagrożenia dla dzieci, o ile jest bezpiecznie używana. Zawsze istnieje jednak ryzyko, że dziecko, które nie wie, jak bezpiecznie obchodzić się z zabawką, może doznać obrażeń.