Najlepsze baseny dla dzieci na zajęcie maluchów tego lata.

Najlepsze baseny dla dzieci na zajęcie maluchów tego lata.

Jak wielu rodziców wie, jednym z najlepszych sposobów na uszczęśliwienie małych dzieci w czasie upałów jest zabranie ich na basen lub na plażę. Ponieważ podróżowanie do dużego akwenu nie zawsze jest praktyczne, baseny dla dzieci mogą być kolejną najlepszą rzeczą. Nie musisz ciężko pracować, aby przekonać dzieci, aby wyszły na zewnątrz i bawiły się, gdy jest basen, w którym można się pluskać, a ich wygoda pozwala pozostać blisko, jednocześnie wykonując prace na podwórku.

Mimo, że jest to basen zbudowany dla dzieci, pamiętaj, aby nadal ćwiczyć i uczyć odpowiednich protokołów bezpieczeństwa — na przykład pilnowanie dzieci w pobliżu wody i egzekwowanie zasad dotyczących tylko chodzenia na śliskich powierzchniach basenu — ponieważ miejmy nadzieję, że będą one trzymać się ich przy większych basenach.

Małe baseny dla dzieci w wieku do dwóch lat są odpowiednie dla niemowląt i są tańsze, ale jeśli masz małe dziecko, będziesz chciał mieć większy. Niemowlęta, które potrafią siedzieć, będą chętnie pluskać się i bawić zabawkami wodnymi, plastikowymi kubkami, plastikowymi przyborami i dużymi gąbkami. Starsze dzieci oczywiście potrzebują więcej miejsca, więc będziesz chciał poszukać głębszych brodzików i większych z zabawnymi akcesoriami, takimi jak zjeżdżalnie.

Baseny te są zazwyczaj zbudowane z nadmuchiwanego winylu lub twardego plastiku. Rodzaj winylu można napompować elektryczną pompką powietrza, pompką ręczną lub nożną, nadmuchując ją samodzielnie lub używając suszarki do włosów.

Pamiętaj, że niektóre baseny są na tyle wysokie, że może być trudniej zobaczyć, co robią dzieci, jeśli nie jesteś wystarczająco blisko krzesła lub ręcznika. Nadmuchiwane baseny są łatwiejsze do przechowywania po opróżnieniu, ale są również bardziej podatne na przebicia. Baseny z twardego plastiku mają dolne boki i nie muszą być nadmuchiwane, ale mogą mieć twarde krawędzie i prawie na pewno zajmą więcej miejsca do przechowywania.

Składany basen dla dzieci i psów z twardego plastiku V-Hanver.

Ten basen jest w rzeczywistości sprzedawany jako basen dla psów, ale małe dzieci prawie na pewno go pokochają, ponieważ ma żywą czerwoną skorupę i mieści tylko tyle, by maluchy mogły brodzić. Mogą się w nim ochłodzić i bezpiecznie pluskać, dzięki materiałowi bazowemu, który został sklasyfikowany jako materiał bazowy antypoślizgowy. Ponadto polichlorek winylu (PVC), z którego wykonany jest basen, powinien wytrzymać dłużej niż typowy nadmuchiwany model.

Składany basen dla dzieci Lunaoo z PVC.

Ten basen dla dzieci jest wykonany z przemysłowego PVC, które jest odporne na rozdarcie, więc możesz liczyć na więcej zabawy i mniej bólów głowy. Wbudowany odpływ to kolejny plus, pozwalający na szybkie odprowadzenie wody po zakończeniu zabawy.

Nadmuchiwany basen AIRSO.

Jeśli szukasz basenu dla większych dzieci, ten jest zwycięzcą. Jest głębszy niż wiele modeli dostępnych na rynku, co ułatwia zabawę wyższym i starszym dzieciom. Jest wystarczająco duży nawet dla dorosłych.

Ważne uwagi dotyczące basenów.

Baseny dla dzieci nie są zaprojektowane na dłużej niż kilka lat, więc nie przesadzaj. A jeśli twój nadmuchiwany basen bedzie miał dziurę, być może będziesz w stanie kupić zestaw winylowych łat do basenu w niskiej cenie.

Aby jak najdłużej pozostały nienaruszone, nie pozwalaj zwierzętom bawić się w nadmuchiwanych basenach i trzymaj z dala ostre przedmioty, takie jak gałązki. Szukaj modeli, które mają uchwyty na dnie, aby nie były tak śliskie, i pamiętaj, że małe dzieci muszą być nadzorowane przez cały czas podczas zabawy w dowolnym basenie. Jeśli masz większą pulę, która jest półtrwała lub stała, musisz również użyć chloru.

Jeśli jest za zimno, aby pływać lub jeśli Twoje dzieci nie lubią tego, możesz również wykorzystać te baseny jako piaskownice, doły z piłeczkami i „stawy wędkarskie” z zabawkowymi wędkami i przyjaciółmi ze sztucznymi płetwami.